lvruenno

Kāpnes

Katram profesionāli izgatavotām un samontētām kāpnēm ir savs individuāls raksturs. Lai kāpnes organiski iekļautos dzīvojamā telpā un radītu vienotību ar māju daudz kas ir jāparedz: gan kāpņu izveidē, gan materiālu ziņā, no kuriem tiek veidota konstrukcija, optimāls pakāpienu augstums un platums, trelliņu atbalsta stabu un lenteru formu.
Mēs izgatavojam koka kāpnes no līmētā koka (priede, bērzs, osis, ozols, u c.), jo koksne ir pats dabiskākais, mājīgākais un veselīgākais materiāls, tādēļ arī koka kāpnes ienes mājā siltumu un omulību.
Ir svarīga ne tikai materiāla izvēle, bet ari toņa atbilstība. Dažādi kāpņu krāsu risinājumi spēj dod telpu ārienei noteiktu raksturu, pie veiksmīgas izvēles radot mājai optimālu, harmonisku izskatu. Var tonēt visas kāpnes vai arī to atsevišķus elementus, piemēram, vaigus un lenteri.
Pašreiz kāpņu margām ir vairāk dekoratīvās nekā aizsargfunkcijas un bieži vien tās ir sava veida “vizītkarte”. Trelliņu stabiņiem un balsta stabiem var būt dažādas formas: sākot ar askētiski apaļās vai kvadrātveidīgās un beidzot ar samāksloti grieztām skulbtūrām.
Mūsdienīga tehnoloģija dod iespēju kāpņu izgatavošanai izmantot ne tikai koksni, bet arī koksnes un metāla savienojumus. Glīti izskatās metāliskie trelliņu stabiņi iemontēti kāpnēs no koka vai vaigs no metāla ar koka pakāpieniem.
Modernie darbagaldi, meistaru daudzgadīgā darba pieredze, darba mīlestība un radošā pieeja, kā arī modernās iekārtas dod iespēju sasniegt augstu izstrādājuma kvalitāti. Meistara precīzie mērījumi objektā, kā arī specialās datorprogrammas izmantošana kāpņu projektēšanai garantē pareizu konstrukcijas veidojumu. Individuālais darbs ar katru klientu, viņa gaumes un vēlējumu ievērošana dod iespēju iemontēt projektējamās kāpnes tā it kā tās būtu stāvējušas šajā vietā jau sen.